„Светосавље и наше доба“

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, Коло српских сестара Епархије бачке, Одбор за веронауку Епархије бачке, Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине и Удружење војвођанских учитеља организовало је XXIII КОНКУРС „СВЕТОСАВЉЕ И НАШЕ ДОБА'' на тему „Стогодишњица од почетка Великог рата (Првог светског рата)” .

На овогодишњи калиграфски конкурс укупно су пристигла 1372 рада из 166 школа Републикe Србијe, Републикe Српскe, Швајцарскe и Немачкe.

Категорија: МЛАЂИ ОШ УЗРАСТ ( I - II разред) Укупно пристигло и прегледано 387 радова ( 31 школа ). Ученик наше школе Михајло Драгић, 2.разред ОШ „Ђура Јакшић“, Чуруг - похваљен међу шест најбољих радова.

Категорија: МЛАЂИ ОШ УЗРАСТ ( III – IV разред) Укупно пристигло и прегледано 362 радова (34 школе). Ученица Адријана Жижак, 3. разред изабрана међу петнаест најбољих калиграфских радова.

Категорија: СТАРИЈИ ОШ УЗРАСТ ( V - VIII разред) Укупно пристигло и прегледано 497 радова (76 школа). Награђени ученици: 1. НАГРАДА – Стефан Делић, 7. р. ОШ „Ђура Јакшић“, Чуруг наставница: Александра Драгић 3. НАГРАДА – Вукашин Драгић, 5. р. ОШ „Ђура Јакшић“, Чуруг наставница: Александра Драгић.

Све честитке нашим ученицима и наставници!